Підсумки


Ось і завершився наш квест. Переможці визначені. Ті учні, котрі максимально правильно виконали всі завдання,    змогли відгадати назву мозаїки: "Україна молода".
Хтось з учасників зібрав усі камінці швидко, хтось повільніше, комусь, можливо, не вистачило часу чи бажання. Думаю, всі в процесі гри дізналися щось новеньке про нашу мову і мистецтво мозаїки. Але, звичайно, це маленька частинка цікавих завдань, щоб показати всю різнобарвність і неповторність мови. Процес вивчення і пізнання рідної мови безкінечний. І ми з Вами на уроках української мови продовжимо цю кропітку роботу. А результат буде залежати від Вашої праці і бажання.

     І наостанок, як і було обіцяно на початку квесту, цікава історія картин-мозаїк на сторінках даного блогу.
Ці мозаїки були зображені на стінах у маєтку князя Трубецького в селі Козаче Херсонської губернії (на межі 19-20 ст). Але під час Другої світової війни садиба була зруйнована, а мозаїки пошкоджені. На деяких взагалі не можна було щось розгледіти. За реставрацію садиби взялися лише в 2008 році. Під завалами флігеля було знайдено записи невідомого автора, швидше за все майстра мозаїк, в якому було описана техніка виконання зображень. А також кожна картина мала свою назву.
І ось в 2015 році відомі полтавські художники батько і син Василь і Богдан Коркішко, відновивши первісний вигляд зображень, створили мозаїчне панно із семи картин. Цими картинами вони прикрасили один із будинків в Одесі. Мозаїка розмістилася на першому поверсі між вікнами в будинку, який займає одеське відділення Національної спілки журналістів України.

  А називаються мозаїки так: "Чумак", "Кобзар", "Тарас", "Мова", "Русь".  Ці слова для кожного з нас, українців, без перебільшення важать багато. Вони символізують нашу багатовікову історію, народні традиції, спосіб життя, самобутню культуру, віру в перемогу, несхитність на шляху до незалежності. Мабуть, невідомий автор хотів донести до нас ці важливі поняття, аби ми, українці 21 сторіччя, не забували своє коріння і чийого ми роду. А сучасні автори зуміли це майстерно відновити і як по-новому це зазвучало!

А як думаєте Ви?



Комментариев нет:

Отправить комментарий